«Місто» Валер’ян Підмогильний

«Місто» Валер’ян ПідмогильнийНазва: Місто
Письменник: Валер’ян Підмогильний
Рік: 1927
Жанри: Список шкільної літератури 11 клас, Шкільні підручники, Українська класика, Українська проза, Література 20 століття

 

 

Анотація до книги «Місто» Валер’ян Підмогильний

Роман «Місто» з часу його виходу у світ і тепер сприймався неоднозначно. Ключем до прочитання твору є епіграфи. Перший, узятий з талмуду, стверджує: «Шість прийме має людина: трьома вона подібна до тварин, а трьома ангелом: як тварини – людина їсть і п’є; як тварини вона множиться і як тварини – викидає; як ангел – вона має розум, як ангел – ходить просто і як ангел – священною мовою розмовляє». Другий епіграф – з роману А. Франса “Таїс”: “Як можна бути вільним, коли маєш тіло?” В. Підмогильний – тонкий психолог, тому він намагається створити образ людини, в душі якої відбувається безперервна боротьба між добрим і злим початком, між духовною та твариною, щоб простежити, хто ж буде переможцем. В. Підмогильний показує історію розвитку людини, яка потрапила з одного життєвого середовища до іншого (з провінції до столиці).

Дуже зручно на нашому сайті читати книги онлайн українською мовою, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете скачати книги на iPhone, iPad з ОС Android або iOS в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

Оцініть статтю
E-Biblioteka