«Гобсек» Оноре де Бальзак

«Гобсек» Оноре де БальзакНазва: Гобсек
Письменник: Оноре де Бальзак
Рік: 1830
Жанри: Зарубіжна класика, Література 19 століття, Список шкільної літератури 9 клас, Шкільні підручники

 

 

Анотація до книги «Гобсек» Оноре де Бальзак

Що для людини найважливіше у житті? Здається, що відповідь на це питання буде у кожного своя. Але коли йдеться про суспільство загалом, то можна помітити якийсь загальний напрямок мислення, цінності. І якщо говорити про суспільство Франції 19 століття, то письменник Оноре де Бальзак якнайкраще описує його у своїх творах. Одним із них стала повість «Гобсек».

Починається оповідання з того, що в салоні однієї з найбагатших жінок передмістя Сен-Жермен відбувається розмова. Дочка віконтес де Гранльє виявляє симпатію молодому графу де Ресто. Після відходу графа мати дорікає Каміллу в тому, що вона звернула увагу на бідну і не знатну людину. І, щоб виправдати його, людина на ім’я Дервіль починає свою довгу розповідь про лихваря Гобсека, через яке в житті молодого графа скоро настануть серйозні зміни.

Через історію Гобсека, який бажає поживитися на всьому, що тільки потрапляє до кола його уваги, письменник показує життя всього суспільства. Гобсеку доводиться спілкуватися з аристократією, укладати угоди з відомими людьми. І, незважаючи на жадібність, він ще розумний, хитрий і по-своєму мудрий. Його думки варті того, щоб до них прислухатися.

Дуже зручно на нашому сайті читати книги онлайн українською мовою, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете скачати книги на iPhone, iPad з ОС Android або iOS в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

Оцініть статтю
E-Biblioteka