«Чоловік у червоному халаті» Джуліан Барнз

Видавництво: Темпора
Жанри: Сучасна зарубіжна література, Сучасна проза

Анотація до книги «Чоловік у червоному халаті» Джуліан Барнз

Нонфікшн від майстра британської літератури Джуліана Барнза оповідає про один з найцікавіших періодів в історії європейської культури — так звану «прекрасну епоху». Час наукових відкриттів і сміливих мистецьких проєктів, дуелей і розквіту кабаре. Головний герой — гінеколог Самюель-Жан Поцці, світський лев, донжуан, людина науки, гедоніст, вибагливий колекціонер, друг королівських родин і найвідоміших авторів того часу. Поцці — геніальний лікар, що понад усе цінує комфорт своїх пацієнток і готовий покласти життя на те, щоб гінекологія припинила бути на маргінесах медицини. Навколо головного героя обертаються чимало супутників: Марсель Пруст, Оскар Вайлд, Сара Бернар, Генрі Джеймс — всі вони підсвічують образ блискучого інтелектуала і харизмата, чиїм життям неможливо не захоплюватися.