«Українські вікінги: українці в дивізії СС «Вікінг». Липень-листопад 1944р» Роман Пономаренко

«Українські вікінги: українці в дивізії СС «Вікінг». Липень-листопад 1944р» Роман ПономаренкоНазва: Українські вікінги: українці в дивізії СС «Вікінг». Липень-листопад 1944р
Письменник: Роман Пономаренко
Рік: 2019
Видавництво: Мандрівець
Жанри: Історична література, Документальна література, Книги про війну, Сучасна українська література

 

 

Анотація до книги «Українські вікінги: українці в дивізії СС «Вікінг». Липень-листопад 1944р» Роман Пономаренко

Українські добровольці у лавах дивізії СС “Вікінг” у другій половині 1944 року – цей факт, на перший погляд, видається фантастичним. Проте саме влітку 1944 року близько тисячі українських добровольців справді були включені до лав 5-ї танкової дивізії СС “Вікінг”. Це був унікальний випадок в історії Другої світової війни, коли на поповнення елітної есесівської дивізії – на рівні з німецькими та іншими європейськими добровольцями – були скеровані солдати-слов’яни.

У лавах “Вікінга” українські вояки пройшли військовий вишкіл і у вересні 1944 року воювали на фронті проти Червоної армії на відомому Наревському плацдармі. Там вони побували у справжньому пеклі війни, у якому німцям вдалося зупинити шалений натиск РСЧА. Свій внесок у цей успіх зробили й українські вояки “Вікінга”, не менше 150 із них загинуло.

Українці у “Вікінгу” стали зі зброєю не за Райх – вони боролися за Україну.

Дуже зручно на нашому сайті читати книги онлайн українською мовою, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете скачати книги на iPhone, iPad з ОС Android або iOS в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

Оцініть статтю
E-Biblioteka