«Теорія Nації» Лев Ребет

«Теорія Nації» Лев РебетНазва: Теорія Nації
Письменник: Лев Ребет
Рік: 2024
Видавництво: Zалізний тато
Жанр: Сучасна проза, Сучасна зарубіжна література

 

 

 

Анотація до книги «Теорія Nації» Лев Ребет

«Теорія Nації» Лева Ребета — це фундаментальна праця, яка пропонує глибокий аналіз сутності нації та шляхів її формування. Лев Ребет, видатний теоретик і практик українського націоналізму, лідер ОУН і так званих «двійкарів», створює монографію, що має на меті доповнити, а іноді й замінити традиційні теорії держави, які лише описують населення. Ця книга може служити підручником для тих, хто цікавиться державно-політичними й соціологічними питаннями.

Ребет висуває кілька ключових чинників у процесі еволюційного перетворення українського народу на націю: автохтонність (етнічне ядро), релігію (православну віру), мову та самобутні традиції, носіями яких були міщани, дрібна шляхта та ремісники. Однак справжньої цілісності суспільна організація набула лише з появою власної, незалежної військової сили — козацтва.

Наводячи приклади з історії сусідніх європейських народів, Ребет наполягає, що українська нація може існувати вільно й процвітати тільки в умовах самостійної держави. Його концепція базується на народному (демократичному) суверенітеті, породженому стихійним рухом знизу вгору та дисциплінованому через широку хвилю суґестії.

Ребет стверджує: «Нація – це передусім стихія згуртованого народу. Це змагання і спільність волі. Це також історична спільнота, яка має найбільшу інтенсивність впливу, а людина належить до неї всім своїм єством і всіма сторінками свого життя. З цієї причини нація – це тривка і природна форма людського життя». Його робота надає вичерпне розуміння нації, як стійкої та природної форми людського існування, що є ключовою для розвитку та процвітання українського народу.


Дуже зручно на нашому сайті читати книгу «Теорія Nації» Лев Ребет онлайн, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете скачати книгу повністю безкоштовно на iPhone, iPad з ОС Android або iOS в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

Оцініть статтю
E-Biblioteka