«Негативна упередженість. Як не дозволити негативу керувати нашим життям» Джон Тірні, Рой Баумайстер

«Негативна упередженість. Як не дозволити негативу керувати нашим життям» Джон Тірні, Рой Баумайстер
Назва: Негативна упередженість. Як не дозволити негативу керувати нашим життям
Письменник: Джон Тірні, Рой Баумайстер
Рік: 2023
Видавництво: Джон Тірні, Рой Баумайстер
Жанр: Психологія, Мотивація, Саморозвиток

 

 

 

Анотація до книги «Негативна упередженість. Як не дозволити негативу керувати нашим життям» Джон Тірні, Рой Баумайстер

Чому нас спустошують слова критики, навіть якщо вони змішані зі щедрою похвалою? Тому що наш мозок сконцентрований на поганому. Цей негативний ефект пояснює велике і мале: чому країни впадають у катастрофічні війни, чому пари розлучаються, чому люди пропускають співбесіди на роботу, чому футбольні тренери тупо кидаються на четверте місце. Протягом усього дня сила поганого керує настроєм людей, стимулює маркетингові кампанії та домінує в новинах та політиці.

Видатний суспільствознавець Рой Баумайстер несподівано натрапив на цей фундаментальний аспект людської природи. Щоб з’ясувати, чому фінансові втрати важливіші для людей, ніж фінансові вигоди, Баумайстер шукав ситуації, в яких хороші події мали більший вплив, ніж погані. Але його команда не знайшла жодного. Їхнє дослідження показало, що погане невпинно сильніше за добре, і їх стаття стала однією з найбільш цитованих у науковій літературі.

Негативне упередження нашого мозку має еволюційний сенс, оскільки воно тримало наших предків напоготові до фатальних небезпек, але воно спотворює нашу перспективу в сучасному медіа-середовищі. Безперервний шквал поганих новин і розпалювання криз змушує нас почувати себе безпорадними і змушує нас боятися і злитися. Ми ігноруємо наші численні благословення, воліючи прислухатися до голосів, які говорять нам, що світ піде до пекла.

Але як тільки ми визнаємо нашу негативну упередженість, раціональний мозок зможе подолати силу поганого, коли воно шкідливе, і використовувати цю силу, коли це корисно. Насправді, погані розриви та погані відчуття створюють найпотужніші стимули стати розумнішими та сильнішими. При правильному розумінні погане можна використати в абсолютно добре.

Як зазначають науковий журналіст Джон Тірні та Баумайстер у цій обширній книзі, ми можемо прийняти перевірені стратегії, щоб уникнути пасток, які прирікають стосунки, кар’єру, бізнес і нації. Замість того, щоб впадати у відчай у тому, що не так у вашому житті й у світі, ви можете побачити, наскільки все йде правильно — і як зробити це ще краще.


Дуже зручно на нашому сайті читати книгу «Негативна упередженість. Як не дозволити негативу керувати нашим життям» Джон Тірні, Рой Баумайстер онлайн, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете скачати книгу повністю безкоштовно на iPhone, iPad з ОС Android або iOS в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

Оцініть статтю
E-Biblioteka