«Крихкість інтернет-покоління. Як тепличне виховання шкодить сучасній молоді» Ґреґ Лук’янофф, Джонатан ГайдтНазва: Крихкість інтернет-покоління. Як тепличне виховання шкодить сучасній молоді
Письменники: Ґреґ Лук’янофф, Джонатан Гайдт
Рік: 2022
Жанри: Зарубіжна психологія, Соціальна психологія, Загальна психологія

Анотація до книги «Крихкість інтернет-покоління. Як тепличне виховання шкодить сучасній молоді» Ґреґ Лук’янофф, Джоната

У багатьох кампусах американських вишів щось пішло не так. Виступи спікерів зриваються протестувальниками. Студенти та професори кажуть, що ходять навшпиньках і бояться чесно говорити. Масштаби депресій, тривожності та самогубств зростають, і не лише в університетах, а й серед інтернет-покоління загалом. Як це сталося?

Автори доводять, що ці проблеми є наслідком трьох жахливих ідей, які проникають в освіту та дитяче виховання: 1) Те, що вас не вбиває, робить вас слабшим; 2) Завжди довіряйте своїм почуттям; 3) Життя — це битва між добрими й лихими людьми.

Ці три великі неправди суперечать основним психологічним принципам та давній мудрості багатьох культур. Виховуючи дітей таким чином, ми робимо їх більш крихкими й не підготовленими до дорослого життя. Як змінити цей хибний вектор, що впливає на молодь по всьому світу, читайте у книжці.

Автори досліджують безліч суспільних тенденцій, що впливають на формування ментальної крихкості молодого покоління у США. Зокрема, вони аналізують параноїдальне батьківство, зникнення вільної дитячої гри, одержимість безпекою на всіх ланках американської освіти: від дитсадка до університетів, а також вплив інтернету, соцмереж та гаджетів. Книжка містить детальні практичні поради з використання когнітивно-поведінкової терапії для зміцнення психічного здоров’я серед молоді й дорослих.