«Капітал у XXI столітті» Тома Пікетті

«Капітал у XXI столітті» Тома ПікеттіНазва: Капітал у XXI столітті
Письменник: Тома Пікетті
Рік: 2016
Видавництво: Наш Формат
Жанри: Політика, політологія, Зарубіжна публіцистика, Публіцистика

 

 

Анотація до книги «Капітал у XXI столітті» Тома Пікетті

У своїй книзі Томас Пікетті запропонував новий погляд на проблему, яка в останні десятиліття звертає на себе дедалі більше уваги – проблему нерівності. Він проаналізував величезні кількості даних і виявив, що за інших рівних швидке економічне зростання зменшує роль капіталу та його концентрацію в приватних руках і призводить до скорочення нерівності, тоді як уповільнення зростання має наслідком зростання значення капіталу та збільшення нерівності. Книга Пікетті охоплює величезний період з початку XVIII століття до наших днів – зростання впливу капіталу переривалася лише в ХХ столітті як наслідок двох світових воєн і кейнсіанської політики Славного тридцятиліття (1945-1975).
Згідно з Пікетті, розрив у добробуті між 10% населення і рештою всіх жителів США і Західної Європи став збільшуватися з 80-х років і продовжуватиме зростати принаймні до кінця XXI століття.
На думку автора, подібна економічна нерівність є нормою. Наслідком цього виявляється той факт, що можливості окремого індивіда піднятися на вершину майнової ієрархії більшою мірою визначатиметься успадкованим сімейним станом, ніж його власними перевагами.
Більше того, закони сучасної ринкової економіки просто підштовхують до того, щоб концентрація багатства в руках крихітного відсотка населення продовжувала зростати. Якщо держава не втручатиметься в ці процеси, то не можна виключити ризику політичних заворушень у розвинених країнах Заходу. Динаміка майнової нерівності, продемонстрована Пікетті, очевидно суперечить одному з фундаментальних принципів демократичного суспільства, що полягає в тому, що матеріальний успіх має бути результатом зусиль та талантів кожного індивіда, а не його предків.
Незважаючи на те, що цей принцип успішно втілювався протягом приблизно тридцяти-сорока років після закінчення Другої світової війниПікетті спробував довести, що цей період є «аномалією», викликаною потрясіннями двох світових воєн, і не може розглядатися як природний прояв. економічних процесів, які у суспільстві.
Пікетті пропонує суттєво підвищити роль держави у регулюванні економіки у міжнародному масштабі, зокрема шляхом запровадження глобального податку на багатство. При цьому Пікетті сам визнає, що зараз такі дії є повною утопією.

Дуже зручно на нашому сайті читати книги онлайн українською мовою, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете скачати книги на iPhone, iPad з ОС Android або iOS в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

Оцініть статтю
E-Biblioteka