«Американські боги» Ніл Гейман

«Американські боги» Ніл ГейманНазва: Американські боги
Письменник: Ніл Гейман
Рік: 2021
Жанри: Сучасна зарубіжна література, Сучасна проза

 

 

 

Анотація до книги «Американські боги» Ніл Гейман

Під час роботи над “Американськими богами” Ніл Гейман опинився в унікальній життєвій ситуації. Роман з’явився як свого роду путівник внутрішнього ландшафту Америки. Після переїзду з Великобританії до США Гейману не давав спокою питання: у що вірять американці, кому поклоняються чим живуть? У пошуках відповіді він знівечив півкраїни, зупинявся в дешевих мотелях, говорив з випадковими людьми в придорожніх барах, вивчав місцеві пам’ятки та новоявлені «місця сили», зобов’язані своєю появою ексцентричним магнатам і дивакуватим художникам… І, загалом, знайшов за що зачепитися чого розпочати історію.

Сюжет роману відомий. У Сполучених Штатах назріває Остання Битва між старими богами-іммігрантами — і новими божествами, які вже народилися на американській землі, усіма цими володарями ТБ, повелителями інтернету, таємними господарями заводів-газет-пароходів. Віри та поклоніння не вистачає на всіх: «старих» просто забули, а молодим богам доводиться тримати вухо гостро і крокувати в ногу з часом, щоб не канути в Лету, — і дратує їх це неймовірно. Однак результат битви залежить від простого смертного, здорованя на ім’я Тінь, людини з звивистою біографією. Він сидів у в’язниці за надуманим звинуваченням, був на побігеньках у Одіна, працював у похоронній конторі Анубіса і Тота, бився з лепреконом, ділив мед із богами та безалкогольний сидр із культурними героями. Тінь ховався від Людей у чорному, його опікувалися богині зі слов’янського пантеону, кішка-Баст та мертва дружина. На якомусь етапі оповідання герой добровільно приніс себе в жертву і дев’ять днів провисів на Світовому дереві, помер, пройшов крізь царство мертвих і відродився до нового життя … Все це, звичайно, написано страшенно захоплююче і інтригуюче, не відірватися – Гейман майстер своєї справи . Але який нюанс: центральний конфлікт роману цілком і повністю побудований на помилковій передумові. У ключовому діалозі з Тенью дух Телебачення так викладає суть своїх претензій до старих богів: «За нами майбутнє. За нами торгові комплекси, а твої друзі — все одно, що дешеві атракціони біля дороги. … За нами майбутнє та сьогодення. А їхній термін придатності минув ще позавчора». Проте співрозмовник Тіні помиляється. Старі боги не вмирають, вони лише змінюють імена та маски. Вони легко прогинають під себе реальність, насичену «високими технологіями», проникають у кабельну мережу, вступають у симбіоз із найпросунутішими медіа. Щоразу, коли читач відкриває роман Геймана, а телеглядач включає трансляцію серіалу «Американські боги», жертву отримують не лише володарі Зомбоящика, а й Один, Чорнобог, Анансі — і решта. Можливо, це і не справжня віра, але по суті вона нічим не відрізняється від поклоніння поп-зіркам, телепроповідникам, блогерам та іншим персонажам новітнього американського пантеону. Ось і дайте відповідь: чи варто було заради цього влаштовувати Рагнарек?

Дуже зручно на нашому сайті читати книги онлайн українською мовою, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете скачати книги на iPhone, iPad з ОС Android або iOS в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

Оцініть статтю
E-Biblioteka