«Там, де вітер» Любко Дереш

Рік: 2021
Жанри: Сучасна українська література, Сучасні любовні романи, Книги про пригоди

Анотація до книги «Там, де вітер» Любко Дереш

Друга половина 2010-х, Київ. Напередодні Нового року Макс отримує пропозицію від студентки-першокурсниці Аліси поїхати з молодою рок-командою в тур в ролі ґонзо-журналіста, аби відродити свій статус ікони контркультури. Макс спершу відмовляється, однак несподіваний скандал у фейсбуку, в якому Максові нагадують про його пасивність у часи Майдану та ідеологічну невизначеність під час АТО та війни, відтак критична оцінка його начерків до нового роману з боку його літературної агентки, зрештою, і штовхають Тарнавського погодитися на поїздку.

Рок-гурт, з яким він вирушає у тур із заходу на схід України, виявився не дуже вмілим організатором спільної поїздки, тож головному героєві доводиться взяти на себе роль лідера, який може врятувати групу від повного фіаско. Мандрівка з підлітками-першокурсниками стає для молодого письменника дорогою дорослішання і прощення, зокрема й спробою пробачити собі помилки юності. Аби здобути елементарні кошти для життя, Макс погоджується на спільні виступи під час туру з рокерами, кидає виклик власним страхам, повʼязаним із творчістю, і змушений віднаходити себе знову як письменника. Він стикається із загрозою зриву концертів, розпаду гурту, публічним осудом і погрозами фізичної розправи. Можливість творити в дорозі стає для нього єдиним способом зберегти і відродити власну особистість, вистояти у протистоянні з власними затаєними слабкостями, переосмислити свою роль у суспільстві, яке проходить через війну. Надією на оновлення для Тарнавського стає поїздка з Алісою по завершенні туру до її бабусі, що проживає в селі на звільнених від окупації територіях. У цій мандрівці Макс здобуває шанс на зцілення себе сповна — адже саме в тих краях, в уяві Тарнавського, віднайдеться саме та коса з маяком, на якій живе герой-відлюдник з його роману «Там, де вітер».