«Сум’яття вихованця Терлеса» Роберт Музіль

Видавництво: Ще одну сторінку
Жанр: Класична проза, Романтична проза, Повісті, розповіді

Анотація до книги «Сум’яття вихованця Терлеса» Роберт Музіль

«Сум’яття вихованця Терлеса» Роберта Музіля – це глибокий експресіоністичний роман, який досліджує складні моральні дилеми і межі між добром і злом. Юний Терлес підсумовує свій болючий досвід словами: «Трапляється всяке — от і вся мудрість», адже він стикається з тілесним, чуттєвим, химерним і жорстоким світом, який перебуває поза поділом на високе й нице, дозволене й заборонене.

У закритому освітньому закладі для хлопців життя підпорядковується строгому порядку. Коли одного вихованця ловлять на крадіжці, однокласники вирішують самотужки перевиховувати його, вдаючись до насильства, приниження і моралізаторства. Проте, чи гідні вони бути носіями добра, якщо самі випускають на волю свою звірячу ницість? Перед юним Терлесом постає важкий вибір: заступитися за крадія чи піддатися страху і приєднатися до «хибного правосуддя»? Випустити свою хтивість чи піднестися до світлого чуття справедливості?

Роман, написаний австрійським письменником Робертом Музілем у 1906 році, зачіпає «вічні питання буття», які залишаються актуальними і сьогодні. Цей твір запрошує читача замислитися над межами між істинним і хибним, добром і злом у кожному з нас.

Дізнайтеся більше про внутрішню боротьбу Терлеса, читаючи онлайн або завантажуючи книгу в онлайн бібліотеці ebiblioteka.com.ua.

Дуже зручно на нашому сайті читати книгу «Сум’яття вихованця Терлеса» Роберт Музіль онлайн, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.