«Стариган із крилами» Ґабріель Ґарсія Маркес

Жанри: Історична література
Переклад: Івана Опанасовича Харченка

Анотація до книги «Стариган із крилами» Ґабріель Ґарсія Маркес

В основі сюжету – молода сім’я, яка виявила у себе на подвір’ї старого з крилами.

На початку глава сімейства – Пелайо, прийняв його за матроса, що потрапив в аварію корабля, але мудра сусідка підказала, що це ангел. Пелайо і його дружина Елісенда, хотіли було відпустити доброго дивного дідка після того, коли їх дитина одужала, але чутки про ангела, що живе в сім’ї рибалки, швидко облетіли село, і люди натовпами йшли подивитися на нього.

Якраз в цей момент Маркес і проводить якусь етичну паралель. Він описує, як сприйняло місцеве населення ангела. Для багатьох сільських жителів, та й округи всій в цілому, це було як похід в зоопарк. Одні кидали залишки їжі в клітину старого, інші вискубували пір’я з його крил, вважаючи, що вони допоможуть від хвороб.

Деякі припікали старого залізом, яким позначають тварин, що б зрозуміти, чи реагує він на біль. Ніхто за нього не заступився, навіть падре Гонзаго, представник церкви, коли не зміг розібрати, якою мовою говорить ангел. А незабаром про старого з крилами всі забули, оскільки з’явилося нове диво – жінка-павук.

При читанні цього твору, як-то гостро відчувається буденність і жорстокість світу людей.