Скорочено «Людина в футлярі» Антон Чехов

Скорочено «Людина в футлярі» Антон ЧеховНазва: Людина в футлярі
ПисьменникАнтон Чехов
Рік: 1898
Жанри: Зарубіжна класика

 

 

 

Анотація до книги Скорочено «Людина в футлярі» Антон Чехов

«На самому краю села Мироносицького, в сараї старости Прокофія розташувалися на ночівлю мисливці, що запізнилися» – Іван Іванович і Буркін. Чоловіки не спали, розповідаючи про різні історії. Розмова зайшла про самотніх людей, «які, як рак-самітник чи равлик, намагаються піти у свою шкаралупу».
Буркін згадує історію вчителя грецької мови Бєліков. Той вирізнявся тим, що за будь-якої погоди завжди виходив на вулицю в галошах, з парасолькою та в теплому пальті на ваті.
Для кожної речі у Бєлікова був свій чохол: і для парасольки, і для годинника, і для складаного ножа, навіть обличчя його, «здавалося, теж було в чохлі», бо він «ховав його у піднятий комір», носив окуляри. «У цієї людини спостерігалося постійне і непереборне прагнення оточити себе оболонкою, створити собі, так би мовити, футляр від зовнішніх впливів». Навіть його предмет – “мертві мови”, був для вчителя своєрідним способом втекти від дійсності.
Для Бєлікова були зрозумілі ті газетні статті, у яких щось заборонялося. Будь-який відступ від правил викликав у ньому зневіру, а улюбленим його виразом було «хоч би чого не вийшло». Своєю недовірливістю та обережністю вчитель пригнічував все місто.

Тепер, коли він лежав у труні, вираз у нього був лагідний, приємний, навіть веселий, наче він був радий, що нарешті його поклали у футляр, з якого він уже ніколи не вийде.

Дуже зручно на нашому сайті читати книги онлайн українською мовою, а перед цим ознайомитись з цитатами та відгуками тих, хто їх вже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете скачати книги на iPhone, iPad з ОС Android або iOS в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

І цим гуркотливим, заливчастим «ха-ха-ха» завершилося все: і сватання, і земне існування Бєлікова.
Оцініть статтю
E-Biblioteka