«Повість минулих літ» Нестор Літописець

«Повість минулих літ» Нестор ЛітописецьНазва : Повість минулих літ
Автор : Нестор Літописець
Жанри : Історична література, Список шкільної літератури 9 клас, Шкільні підручники, Українська класика

 

 

 

Анотація до книги «Повість минулих літ» Нестор Літописець

У кожного народу є та книга, в якій зібрані та збережені відомості про його походження. Вона є своєрідною “точкою відліку”, від якої ведеться його історія. Така книга – це фундамент, на якому будується суспільство та держава. Для всього слов’янського світу нею вважають «Повість минулих літ» Нестора Літописця. Суперечки про його авторство точаться досі, але все-таки саме Нестор визнаний автором цієї літературно-історичної пам’ятки.

«Повість» – це найдавніший з усіх літописних склепінь, що дійшли до нашого часу. Він є збірником відомостей про походження Російської держави, а також про початковий період його історії. Написаний він був на початку XII століття і зберігся в списках, чи випусках. Найвідомішими з них є Лаврентіївський 1377 та Іпатіївський 20-х років ХV століття.

Найвидатніша пам’ятка літописання Київської Русі. Вкладена на поч. 12 ст. У первісному вигляді «П.м.л.» до нас не дійшла, а була переписана на поч. 15 ст. і збереглася в кількох копіях.

Дуже зручно на нашому сайті читати книги онлайн українською мовою, а перед цим ознайомитися з цитатами та відгуками тих, хто їх уже прочитав. Зробити це можна безкоштовно та без реєстрації.

Вірші, література різних жанрів, книжки для найменших – все це є у нас. Ви можете завантажити книги на iPhone, iPad з ОС Android або iOS у різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub. Зручно також слухати аудіокниги на телефоні або планшеті.

Оцініть статтю
E-Biblioteka